Bölme Duvar Sistemleri

Hareketli Bölme Duvar

Hareketli bölme duvar, tasarım kolaylığı sağlayan teknik özellikleri, alternatifli yüzey seçenekleri ve yüksek ses yalıtım özelliği ile prestijli projede kullanılmış ve kullanılmaktadır. Hareketli bölme duvar sistemleri pratik hareket kabiliyeti sayesinde kullanıcısına konfor sağlar. Farklılaşan mekan boyutlarını günümüz gereksinimlerine uyarlamak için çok geniş bir yelpazede alternatifler sunar ve esnek mekan bölümlerinde birliktelik ve iletişimi sağlayan bir atmosfer yaratır.

Sistem prensip olarak tavanda bir ray üzerinde hareket eden modüler duvar parçalarından oluşmaktadır. Bölme duvar modülleri açıldığında yerde hiçbir iz bırakmamaktadır, kapatıldığında tüm panelleri birbirine kilitleyen bir sıkıştırma sistemi kullanılmakta ve duvar izine sabitlenmektedir. Duvarları dolu ve cam olarak üretilmektedir.

Hareketli bölme duvar sistemleri, otellerde, okullarda, konferans salonları, eğitim salonları ve toplantı salonlarında ve ofis binalarında hareketli açılabilen alanlar sağlamaktadır. Esneklik, hareketli bölme duvar sistemleri için anahtar kelimedir. Ahşaptan cama, laminanttan kumaşa kadar değişen farklı yüzey kaplama malzemeleri sunan hareketli bölme duvar sistemleri, kullanışlı mekanlar yaratmak için en uygun sistemlerdir.

Hareketli bölme sistemlerinde farklı özellikte serilerin farklı ray sistemleri vardır. Ses izolasyon değeri, yükseklik, ağırlık bu farklılığı yaratan etkenlerdir. Fakat ray sistemi ne olursa olsun hareketli modüller minimum yer kaplayacak şekilde dizilirler. Alan kaybının fazla olmaması ve tasarım bütünlüğünü bozmaması açısından, hareketli modüllerin park alanlarının yerlerine projenin planlanma safhasında karar verilmelidir.

Hareketli Bolme

Hareketli Bolme